خدمات باربری و حمل اثاثیه
فوریه 13, 2018

تاریخچه جابجایی

 

سیستم جا به جایی از زمان گذشته تا کنون دستخوش تغییرات زیادی بوده است که همه آن ها برای راحتی هر چه بیشتر انسان بوده است .

 در زمان های گذشته جا به جا کردن وسیله ها توسط چارپایانی مثل اسب و الاغ و گاو و…انجام می شدولی چون توانایی حیوانات در جا به جایی وسیله ها در راه های طولانی کم بوده و برای بردن اثاثیه ی منزل در راه های طولانی باید چند روز در راه می ماندند و در همین چند روز ممکن بوداین چهار پای بی نوا از پا در بیایند و بمیرند و شخص مجبور بود اثاثیه را خودش حمل کند وهمین باعث می شد که زمان رسیدن به مقصد چند برابر شود اما با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایل نقلیه ی زیادی ساخته شد که کار حمل ونقل را آسان کرد و ما شاهد تغییراتی زیادی در حمل و نقل بودیم و با اختراع هواپیما و کشتی و قطار و… تحول زیادی در زمینه ی باربری به وجود آمد .

حال که امکانات جابه جایی محیا شده اتفاق های زیادی می افتد که باید با آن ها آشنا شویم. اتوبار یکی از واژه هایی است که با به وجود آمدن تکنولوژی های باربری بوجود آمد . اتوبار یکی از کلماتی پر کاربرد در امر باربری می باشد که اطلاعاتی درباره ی چگونگی وارد شدن این کلمه به زبان فارسی وجود ندارد ولی این کلمه به معنی شرکتی که در ان امر باربری انجام می شود را باربری می گویند .

این کلمه از دو کلمه اتو و بار تشکیل شده است که اتو به معنی اتومبیل می باشد و بار هم همان معنی بار است . اتوبار یعنی حمل و نقل بار به وسیله ی اتومبیل جا به جایی صورت می گیرد و در باربری به وسیله ی هر چیزی می توان حمل و نقل وباربری انجام می شود .هم به وسیله ی نیروی انسانی و هم به وسیله ی چهارپایان .

اتوبارها اصطلاحی است که به شرکت های حمل زمینی اطلاق می شود .وظیفه این شرکت ها جا به جایی وسایل و لوازم از محلی به محل دیگر می باشد . اتوبارها توانایی و قدرت این قدرت را دارند تا تمامی لوازم و وسایل را با استفاده از خودروهای مناسب جا به جا نمایند.

این شرکت ها خودروهای مخصوص برای جا به جایی لوازم منزل را دارا می باشند . جا به جایی ها فقط برای وسایل خانه نیست بلکه این حمل ونقل ها می تواند در سایر موارد مثل مواد غذایی و حمل محصولاتی از شهری به شهر دیگر را هم شامل شود . همان طور که گفته شد شرکت های اتوبار دارای تخصص در امر جا به جایی و حمل و نقل اسباب و اثاثیه منزل و در یک کلام اسباب کشی می باشند .

یکی دیگر از کارهایی که شرکت های جابه جایی و اتوبارها انجام می دهند و آن بسته بندی وسایل منزل و آماده سازی آن ها برای اسباب کشی است .این شرکت ها هم چنین می توانند همه خدمات مربوط به چیدمان وسایل را نیز به متقاضیان خود ارائه دهند .

فعالیت اتوبارها به دو دسته تقسیم می شود:

اتوبار هایی که در داخل شهر فعالیت می کنند و اتوبارهایی که در خارج از شهر و در اقسا نقاط کشور هم فعال هستند.

اتوبارهای داخل فقط مختص فعالیت هایی هستند که در داخل شهر است مثل اسباب کشی های منزل یا محل کار.اما اتوبار های خارج شهر علاوه بر حمل و نقل های مربوط به منزل و محل کار بارهای دیگری را نیز جا به جا می کنند مثل فعالیت های مربوط به حمل میوه از یک نقطه به نقاط دیگری کشور.

اتوبار مرزداران هم افتخار دارد تمامی خدماتی را که مشتریان و متقاضیان خود انتظار دارند را به بهترین شکل ارائه دهد .

دیدگاه ها بسته شده است